Małgorzata Poddębniak

F.A.Q

W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące współpracy z pacjentkami. Jesli jednak jest coś, czego chciałabyś się dowiedzieć lub doprecyzować – zapraszam do kontaktu.

Podany cennik obejmuje koszt usługi oraz dojazdu do pacjentek w obrębie granic administracyjnych Bielska-białej. Dojazd do innych miejscowości kalkulowany jest zależnie od odległości i wynosi 1 zł za km.

Przed wizytą patronażową przygotuj karty wypisu ze szpitala – Twoją i dziecka oraz książeczkę zdrowia dziecka.

Przed poradą laktacyjną przygotuj książeczkę zdrowia i wypisy ze szpitala. Dziecko powinno być przed karmieniem. Chce zobaczyć w jaki sposób przykładasz je do piersi i sprawdzić czy prawidłowo ssie, aby wychwycić i wyeliminować  ewentualne błędy i ułatwić kolejne karmienia.

Przed każdą wizytą zastanów się o co chciałbyś zapytać, co szczególnie Cię interesuje, albo sprawia największy problem. Pamiętaj! Nie ma głupich pytań, a ja jestem po to, aby Cię wspierać na każdym etapie macierzyństwa

To mój czas dla Ciebie. Przez 7 godzin jestem do Twojej dyspozycji. Możemy spędzić go razem przygotowując się do porodu, odpowiem na wszystkie Twoje pytania i rozwieję wątpliwości. 

Nasz wspólny dzień możemy również zaplanować już po porodzie. Wówczas nie tylko porozmawiamy o połogu, pokaże Ci jak poradzić sobie z dolegliwościami w tym czasie, ale możemy również skupić się na maleństwie. Pokażę jak prawidłowo je karmić, przewijać czy podnosić. 

Bardzo często zdarza się, że pacjentki mają wątpliwości, czy problemy, które wymagają rozwiązania bez konieczności spotkania. Wówczas pozostajemy w stałym kontakcie telefonicznym. Możesz zadać pytanie przez wybrany wcześniej komunikator (Messenger, SMS, Whatsapp), a ja na nie odpowiemy. Możesz też do mnie zadzwonić i porozmawiać. Odpisuję i oddzwaniam zawsze. Najszybciej jak to możliwe. W ramach abonamentu miesięcznego otrzymujesz nielimitowaną ilość odpowiedzi na Twoje pytania oraz 30 minut rozmów telefonicznych.

Skąd będę wiedziała ile minut zostało w ramach abonamentu?

Po każdej skończonej rozmowie otrzymasz ode mnie odkopać s informacja o ilości minut, które pozostały do wykorzystania.

Zgodnie z krajowym standardem organizacyjnym opieki okołoporodowej każdej kobiecie po urodzeniu dziecka przysługują tzw. wizyty patronażowe w ciągu pierwszych 6 tygodni życia maleństwa. Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje do 6 takich wizyt. Podczas wizyt patronażowych sprawdzany jest stan zdrowia Twój i maluszka.

Położna środowiskowa ( wybierana w placówce POZ) powinna spotkać się Wami osobiście co najmniej 4 krotnie. 

Jeśli masz jakieś wątpliwości i chciałabyś spotkać się ze mną w ramach wizyt patronażowych – istnieje taka możliwość. Koszt jednej prywatnej wizyty patronażowej to 250 zł, a pakietu 3 spotkań – 700 zł.

Porody domowe mogą odbywać się w większości lokali mieszkalnych jeśli spełniają właściwe kryteria.  W domu musi panować odpowiednia temperatura, musi być dostęp do bieżącej wody 

Przed planowanym porodem domowym spotykamy się dwukrotnie omawiając szczegóły. Podczas tych wizyt dokonuję także kwalifikacji do porodu domowego. Musisz wiedzieć, że nie wszystkie porody mogą być rozwiązywane w domu. Planowane cesarskie cięcia, ciąże zagrożone, wysokiego ryzyka, czy bliźniacze powinny być rozwiązywane w szpitalu.